Zajímavé příspěvky, početl jsem si
Autor : Radovan Holub , 08.02.11  11:15

Tak jsem si přečetl příspěvky za poslední půl rok, těm o dobru a o zlu moc nerozumím (je to pohádka?). Taky tu stojí, že ti, co ovlivňují přírodu na Šumavě, jsou "invazáci". OK, říkám, nechť se příroda na Šumavě přestane ovlivňovat a vyvíjí se podle svého, ale ať k tomu dojde civilizovaným způsobem, tedy se souhlasem obyvatel, obcí a krajů. Paní Hartlová píše, že "uschlé lesy... jsou subjektivní pohled". Myslím, že je to zatraceně objektivní pohled. Platí výše uvedené. Pokud žijeme v civilizaci stojící na nějakém obecně přijatém řádu, musí koncepce "ponechat přírodu přírodě" projít běžným schvalovacím řízením, například tak, jako v sousedním Národním parku Bavorský les. To, jestli budou otevřeny přechody do Národního parku Bavorský les (Modrý Sloup aj.) by mě také zajímalo, ekologové přece pořád říkají, že se od NPBL musíme učit. Placená parkoviště jsou  běžná věc (viz Bretterschachten 6 Euro plus 2 Eura za osobu). Totéž kdekoli jinde kromě parkovišť, která vlastní velké sjezdařské areály.
ZpětReakce